Program

08:00–09:00Registrace

09:00–10:20Plenární sekce I

Zahájení konference a úvodní slovo

řečník: Tomáš Andrejsek – předseda představenstva České rady pro šetrné budovy

Uvítání generálního partnera

řečník: Skanska – zástupce

Keynote speech: Budoucnost architektury

Bude architektura budoucnosti hlavním hybatelem lidské kultury nebo můžeme očekávat, že z informačního věku se transformujeme do věku umělé inteligence a virtuálního prostředí, které bude hlavním činitelem při formování prostředí fyzického?

řečník: Ondřej Doule – vesmírný architekt, Space Innovations, s.r.o.

Diskuze

10:20–10:45Přestávka na občerstvení

10:45–12:45Plenární sekce II

Deep Green Age

Skanska se svým záměrem "Budujeme lepší společnost" myslí na budoucnost. Budovy a infrastruktura, které jsme již vytvořili, budou existovat dlouho, proto je velmi důležité, abychom se zaměřili na udržitelnost. Zajímá vás, jaké jsou vize ve stavebním průmyslu? 

řečník: Henrik Davidsson – Senior Vice President Operational Efficency, Skanska a.s

BIM - Přínosy digitalizace ve stavebnictví

Jedním z trendů současného průmyslu je digitalizace: automatizace stavební výroby, použití databázových systémů, informačních a komunikačních technologií ve stavebnictví - to vše budeme demonstrovat na případových studiích realizovaných staveb.

řečník: Josef Žák – Vedoucí oddělení VDC (Virtual Design and Construction), Skanska

Smart City - Regenerace brownfieldů

V éře chytrých měst (Smart Cities) a rozsáhlého využívání a kontroly dat bychom se měli v první řadě zaměřit na opětovné využití brownfieldů, které jsou pozůstatkem minulosti. Minimalizovat tak dopad na greenfieldy a současně vytvářet vhodná místa k životu.

řečník: David Labardin – zástupce generálního ředitele VCES a.s. a ředitel a předseda představenstva Linkcity, dceřiných společností skupiny Bouygues Construction v České republice a na Slovensku.

Smart Buildings - Komfort versus účinnost

Jaká je budoucnost automatizace budov? Proč jsou tak důležité dobré komunikační standardy a otevřenost vůči jiným systémům automatizace budov? Jak můžeme porovnávat budovy z hlediska automatizace? Zajistí plná automatizace také komfort?

řečník: Martin Hardenfels – Head of Project Sales, WAGO Kontakttechnik GmbH & Co. KG

Diskuze

12:45–13:45Přestávka na oběd

13:45–14:25Paralelní sekce I 

Zeměkouli ochladíme - Hlavní sál

Poušť se v ČR šíří rychlostí až 10 ha denně. Tak rychle mizí absorpční plochy a nahrazujeme je radiátory. Máme řešení, jak rychle zastavit šíření pouště a ochladit naše města.


řečník: Libor Musil – zakladatel a předseda představenstva, LIKO-S

Případová studie: Veřejná zakázka výstavby Nemocnice Olomouc s pomocí inovativního konstrukčního řešení - Sál Virgo

Nový pavilon II. Interní kliniky a geriatrie, který se jako veřejná zakázka staví ve Fakultní nemocnici v Olomouci, bude pro výstavbu českých zdravotnických zařízení přelomový. Jde totiž o vůbec první tuzemskou nemocnici v pasivním energetickém standardu. To znamená mj. i využití řady šetrných inovativních řešení. Například konstrukce budovy za použití finského systému spřažených nosníků zrychlila hrubou stavbu a umožnila snížit objem budovy téměř o jedno patro.

řečník: Adam Rujbr – majitel Adam Rujbr Architects s.r.o. , Milan Ďurčovič – obchodní ředitel pro společnost Peikko Group pro střední a východní Evropu

Diskuze

14:25–15:05Paralelní sekce II

Ve zdravé kanceláři zdravý business - Hlavní sál

Co je to zdravá kancelář? Proč je kvalitní vnitřní prostředí pro zaměstnance a zaměstnavatele důležité? A jak poznáte, že je vaše kancelář skutečně zdravá? Řeč bude mj. o certifikaci WELL pro nové i stávající budovy a interiéry jako o novém nástroji, jak měřit a hodnotit parametry vnitřního prostředí ovlivňující zdraví a pohodu uživatelů.

řečník: CBRE – zástupce , Tomáš Novotný – Výkonný ředitel a zakladatel 720 Degrees , Eva Nykodymová – EHS and Sustainability manager, Skanska

Cirkulární ekonomika – aneb kruh se uzavírá: izolace budovy v etapách jejího životního cyklu - Sál Virgo

Cirkulární ekonomika jako součást udržitelného rozvoje je i ve vyspělých městech stále ještě relativní novinkou. Je tento koncept, v němž - zjednodušeně řešeno – neexistuje odpad, realita, nebo je to jen módní záležitost? Podívejme se na praktické kroky, které v rámci tohoto konceptu mohou udělat všichni dodavatelé, výrobci, stavební a demoliční firmy, kteří se zabývají izolaci budov v celém jejich životním cyklu.

řečník: Vincent Briard – Sustainability & Product Regulatory Affairs Director, Knauf Insulation

Diskuze

15:05–15:20Přestávka na občerstvení

15:20–16:00Paralelní sekce III

Jsou zelené budovy zárukou zdravého vnitřního prostředí? - Hlavní sál

90 % našeho života strávíme uvnitř budov. Žijeme ve zdravém prostředí? Překvapivé výsledky studií: jak budovy ovlivňují uživatele. Inovativní řešení akustiky, osvětlení a vzduchotechniky

řečník: Jiří Gina – Technický specialista, Armstrong Building Products , Jiří Hrachovina – generální ředitel, HORMEN CE a. s. , Jaroslav Štoček – majitel Instalace Praha s.r.o.

IKEA goes renewable - Sál Virgo

v jednání

Diskuze

16:00–17:00Případová studie - měření kvality vnitřního prostředí ve školách

Česká rada společně s některými členy provedla měření kvality vzduchu, akustiky a osvětlení ve dvou vybraných školách a výsledky byly šokující – překročení CO2  limitů už po 18 minutách vyučování a hluk na úrovni motorové pily… Jaká jsou řešení na zlepšení podmínek ve školách a co přinesly námi provedené úpravy představí zástupci měřených škol a členové, kteří se na projektu podíleli.

17:00–23:00Galavečer

Vyhlášení tomboly, přivítání nových členů Rady, hudba a neformální zábava s recepcí

Generální partner

Hlavní partneři

Odborný partner

Partneři

Organizátor konference

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři