Mluvčí

Vicente Guallart

Founder Guallart Architects

Vicente Guallart je licencovaný architekt s registračním číslem COAC 19721, urbanista a výzkumník. V letech 2011 až 2015 působil jako hlavní architekt města Barcelona. Je spoluzakladatelem Institutu pokročilé architektury Katalánska a Fab Lab Barcelona, se kterým realizoval projekty jako Media House Project (2001) ve spolupráci s MIT Media Lab a Fab Lab House (2010). V současné době vede magisterský program v oblasti pokročilých ekologických staveb ve Valldaura Labs, kde se věnuje výzkumu dřevěné konstrukce.

V profesionální praxi působí Vicente Guallart jako ředitel společnosti Urbanitree, kde navrhl mnoho ekologicky šetrných budov v Evropě a Asii. Mezi významné projekty patří bydlení po pandemii COVID-19 v Xiong’an v Číně a "Terrazas para la Vida", nejvyšší průmyslově vyráběná budova sociálního bydlení ze dřeva ve Španělsku.

Guallart se čtyřikrát účastnil Benátské architektonické bienále a byl vybrán do výstavy španělské architektury v muzeu moderního umění (MOMA) v New Yorku.

Ana Cunha

Strategic Sustainability Advisor & CSR Director - Deerns Group

Ana Cunha je ředitelkou strategického poradenství pro udržitelnost a CSR ve společnosti Deerns Group, která má 600 zaměstnanců a působí jako inženýrská a poradenská firma ve 10 zemích. Specializuje se na MEP inženýrství, strategie udržitelnosti a návrhy chytrých budov. Jako globální ředitelka nemovitostí ve společnosti Deerns vedla komerční rozvoj oddělení nemovitostí Deerns na mezinárodní úrovni, aby podporovala klienty s globálními portfolii, výměnou znalostí, monitorováním trendů a inovací pro udržitelný návrh budov. Jako strategická poradkyně pro ESG a udržitelnost Ana podporuje klienty s portfoliem budov při transformaci jejich výkonu na základě různých kritérií, od dekarbonizace po účinnost využívání zdrojů a aktivaci dat. Ana je ambasadorkou BuildingLife pro dekarbonizaci od roku 2022, s bohatými zkušenostmi v mezinárodní koordinaci sítě a v oblasti ESG, cirkulární ekonomiky, zdraví, pohody a digitálního přechodu pro stavební sektor. V současné době je Ana také členkou ULI (Urban Land Institute), která aktivně pracuje na tématu rizik spojených s přechodem na nízkouhlíkovou ekonomiku, a konzultantkou pracovní skupiny "Resilience" LEED/USGBC. Ana Cunha je zakládající členkou France Green Building Council (Alliance-HQE) a Sustainable Building Alliance (SBA), a také aktivní členkou Smart Building Alliance (SBA). Mezi její bývalé pozice patří účastník odvětví pro Evropskou komisi při vytváření LEVEL(S) (dobrovolný rámec EU pro hlášení udržitelného výkonu budov) a předsedající Evropské politické pracovní skupiny Světové rady pro šetrné budovy (2012–2014), předsedající pracovní skupiny Indikátory udržitelnosti budov UNEP-SBCI (Program OSN pro životní prostředí - Udržitelná výstavba a klimatická iniciativa), klíčový zakladatel Sustainable Building Alliance (SBA) a mezinárodní rozvojový pracovník certifikace HQE (2007-2014).

Andrew Waugh

Founding Director, Waugh Thistleton Architects

Andrew Waugh je zakládajícím ředitelem architektonické firmy Waugh Thistleton Architects, která se zaměřuje na výstavbu krásných budov s ohledem na jejich dopad na životní prostředí. Je světově uznávaným mluvčím pro architekturu s nízkým dopadem na prostředí a inovativní výstavbu. Aktivně lobbuje a přednáší na mezinárodní úrovni a zdůrazňuje naléhavou potřebu změn pro zmírnění klimatické krize. Jeho inovativní přístup k designu, který klade důraz na využití obnovitelných a přírodních materiálů, byl oceněn mnoha cenami, včetně Ceny prezidenta RIBA za výzkum a nominace na Stirlingovu cenu v roce 2018. Společnost momentálně realizuje výzkumné a designové projekty v Evropě a Severní Americe.

Petr Palička

Managing Director, Penta Real Estate

Petr Palička patří k nejzkušenějším a nejrespektovanějším profesionálům v oboru. V Penta Real Estate pracuje od roku 2007 a postupně vybudoval silný tým specializující se na komerční development v České republice, který se řadí mezi nejlepší na trhu. Jeho projekty významně přispívají k modernizaci Prahy, včetně revitalizace okolí Masarykova nádraží a Hlavního nádraží a výstavby nových městských čtvrtí jako je Waltrovka a lokalita u Nuselského pivovaru. Před příchodem do Penta pracoval jako ředitel společnosti Bovis Lend Lease pro Českou republiku a Slovensko. Je absolventem ČVUT.

Eva Nykodymová

Health&Safety and Environmental Manager Skanska

Eva Nykodymová je absolventkou Vysoké školy chemicko-technologické se zaměřením na technologii ochrany přírody. Začala svoji kariéru v chemickém průmyslu v projekčním oddělení, kdy spolupracovala na dodávkách celých chemických jednotek do závodů v rámci České republiky. U chemie převážně zůstala i během své kariéry ve farmaucetické společnosti, kde měla na starosti implementaci nových standardů francouzské matky společnosti do lokálních podmínek.

Hlavní náplň práce mimo tuto oblast také tvořily rizikové analýzy pro práce s účinnými farmaceutickými přípravky. Po pěti letech změnila naprosto své profesní směřování a v roce 2016 nastoupila do společnosti Skanska Property Czech Republic s.r.o. jako podpora oblasti bezpečnosti a udržitelnosti. Na této pozici postupně převzala zodpovědnost za veškeré pod-oblasti udržitelnosti a přesah má napříč jednotlivými státy v rámci Skanska komerčního developmentu.

V poslední době se soustřeďuje nejvíce na cirkulární ekonomiku, s kolegy aplikují principy přímo v praxi a to při rozebírání objektu Merkuria. Druhou zásadní oblastí je EU taxonomie, její soulad, pravidla, je členem pracovní skupiny České Rady pro šetrné budovy zabývající se EU taxonomií, kde společně s kolegy pracují na metodologii v rámci České Republiky.

V rámci České Rady při pracovních skupinách se snaží aktivně přenášet zkušenosti ze stavebnictví mezi další členy Rady, sdílení zkušeností vidí jako zásadní pro posun v udržitelné cestě vpřed.

Jon Hale

Group Board Director, Chapman Taylor

Jon Hale vstoupil do Chapman Taylor v Londýně v roce 1997 a nyní stojí v čele vedení regionu střední a východní Evropy (CEE), kde je zodpovědný za návrh a realizaci projektů v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Srbsku a na Ukrajině. Jon žije v Praze od roku 1991 a jeho znalosti o trzích CEE pomohly pražskému studiu stát se jedním z předních v regionu. V roce 2020 se stal Group Board Director a vede úsilí Chapman Taylor o realizaci vysoce udržitelných projektů pod hlavičkou Responsible Design.

Pascal Eveillard

Sustainable Business Development Director, Saint-Gobain Group

Pascal Eveillard je absolventem ESCP Europe s master in business administration a postgraduálním titulem v oboru korporátní komunikace. Svou kariéru zahájil v zemědělsko-potravinářském sektoru v Německu, poté pracoval devět let ve strategickém a organizačním poradenství, zejména pro řadu hráčů významných firem ve stavebnictví. Do skupiny Saint-Gobain Group nastoupil v roce 2000 jako ředitel marketingu a inovací pro značku ISOVER, izolační firmu Saint-Gobain, nejprve ve Francii a poté v západní Evropě. V roce 2007 se stal globálním vedoucím oddělení public affairs pro udržitelný rozvoj a komunikaci zejména pro výrobu sádrokartonu a izolací. Současně od roku 2010 zastává pozici  ředitele udržitelného stavebnictví pro celou skupinu. Od roku 2019 působí jako ředitel udržitelného rozvoje podnikání pro skupinu Saint-Gobain. Pascal je pevně odhodlán podporovat udržitelnou výstavbu, vývoj udržitelnějších stavebních produktů a řešení a veřejné záležitosti na evropské i mezinárodní úrovni. Angažuje se zejména v organizacích jako WorldGBC a WBCSD. Byl aktivním členem řídícího výboru projektu Evropské komise LEVEL(S) o ukazatelích pro udržitelné budovy. Je viceprezidentem asociace Eurima (Evropská asociace sdružující výrobce minerálních izolací).

Karel Fronk

ESG Manager, KKCG Real Estate Group a.s.

Karel Fronk je ESG manažerem ve společnosti KKCG Real Estate Group a.s., kde odpovídá za aktivity v oblasti udržitelného rozvoje. Profesně se dlouhodobě věnuje environmentálnímu managementu a udržitelnému nakládání s přírodními zdroji. Podílel se na strategických projektech zaměřených na hodnocení životního cyklu ve stavebnictví, cirkulární ekonomiku, dekonstrukci budov a komplexní revitalizaci brownfieldů. Zabývá se také carbon managementem českého stavitelství a podporuje mezioborovou spolupráci k dekarbonizaci stavebního průmyslu.

Tomáš Hýrek

Business Development Manager, Stora Enso Wood Products Zdirec

Tomáš Hýrek je inženýrem v oboru dřevěných konstrukcí a staveb na bázi dřeva a během uplynulých 10 let získal zkušenosti z mnoha různých oblastí hodnotového řetězce stavebnictví i se dřevem jako stavebním materiálem. Tomáš důvěrně zná celý komplexní proces výstavby moderních, nízkouhlíkových a udržitelných dřevostaveb - od stromu až po dokončení vícepodlažních budov z masivního dřeva.

Od roku 2020 pracuje ve společnosti Stora Enso jako Business Development Manager pro Českou republiku a Slovensko s cílem zvýšit podíl prefabrikovaného masivního dřeva používaného ve stavebnictví. Ve spolupráci s architekty a staviteli se výrazně podílí na realizaci stavebních projektů a technické podpoře celého procesu výstavby. Kromě toho Tomáš významně přispívá k propagaci ekologických staveb v regionu mezi architekty, developery, stavebními firmami, ale i širokou veřejností.

Michal Petřík

CEO BUILDSYS, a.s.

Michal Petřík je vlastníkem několika subjektů, a především zakladatelem a ředitelem akciové společnosti BUILDSYS, a.s., která je v současnosti jedním z leaderů na českém a slovenském trhu v rámci komplexních řešení a služeb v oblasti automatizace, energetiky a provozování komerčních budov. Ve svém oboru patří již několik let mezi inovátory, je držitelem několika odborných certifikací a také vystupujícím účastníkem na tématických seminářích či konferencích. Zavedl několik platforem zaměřených na provozní a energetickou efektivitu budov, se svým týmem dokončil několik významných projektů oceněných podle mezinárodních certifikačních kritérií. V rámci současné transformované energetiky se podílí na vytváření nových řešení zaměřených na automatizaci, uchovávání a využívání energií z tradičních a obnovitelných zdrojů. Je nositelem strategie Technologické facility 2.0 v ČR a SK, která umožňuje změnu tradičního facility na nový model s mimořádnými udržitelnými přínosy, nové energetické a provozní úspory, prodlužování životnosti technologií, zvyšování znalostní úrovně a snižování počtu personálu v provozu, spojování technologických dat a plánovaných/reaktivních výkonů, nové pracovní postupy a procesy.

Petr Hejduk

Commercial Sales Manager, Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s.r.o.

Petr Hejduk vystudoval ČVUT v Praze se specializací na technická a ekonomická řešení v průmyslu. Mezinárodní vzdělávací zkušenosti získal na Monterrey Institute of Technology v Mexiku. Od roku 2012 pracuje v sektoru stavebních technologií. Pracoval na různých pozicích řízení prodeje skupiny Schindler v Rakousku a České republice a v roce 2022 nastoupil do společnosti Daikin Czech Republic jako člen manažerského týmu zodpovědný za komerční a průmyslové klienty se zaměřením na poskytování udržitelných a nízkouhlíkových řešení vytápění a chlazení.

Marek Petrík

Architekt, VELUX

Marek Petrík je architektem ve společnosti VELUX pro Českou republiku a Slovensko, kde se zaměřuje na význam denního světla –architekti denního světla! Aktivně prezentuje a propaguje zdravá vnitřní prostředí a udržitelné stavební postupy. Ve společnosti VELUX mají ambici konstruovat domovy, které jsou prospěšné jak pro lidi, tak pro planetu. Jeho každodenní úkoly zahrnují budování vztahů s architekty a designéry, aktivní účast v sektoru B2B a podporu prodejního týmu při dohledu nad rozsáhlými projekty. Tato role vyžaduje hluboké porozumění současným architektonickým trendům a silné závazky k udržitelným stavebním postupům.

Blanka Beranová

Executive Director for Sustainability ČSOB a.s.

Blanka Beranová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Má dlouholeté zkušenosti z oblasti bankovnictví, které získala na různých mezinárodních projektech ve společnosti Accenture, ve které jedenáct let pracovala na různých manažerských postech. Ve skupině ČSOB pracuje od roku 2015. V ČMSS, nyní ČSOB Stavební spořitelně, vedla přípravu a implementaci nové obchodní strategie, jejímž cílem bylo zajistit dominantní postavení ČMSS na trhu v oblasti stavebního spoření. Dále působila na pozici výkonné ředitelky útvaru Skupinový design. Poté byla zodpovědná za řízení integrace ČMSS do ČSOB skupiny. V současné době má na starosti oblast udržitelnosti a je zodpovědná za řízení Sustainable aktivit v rámci skupiny ČSOB.

Alice Machová

Vedoucí partnerka poradenství v oblasti CFO agendy a udržitelného rozvoje EY Česká republika

Alice Machová vede v České republice tým odborníků poradenských služeb v oblasti CFO agendy a finančního účetnictví (Financial Accounting Advisory Services, FAAS). Zaměřuje se také na digitální technologie, finanční procesy, treasury, transakční účetnictví, účetní standardy IFRS a US GAAP. Alice je certifikovanou účetní FCCA. Pro CFO komunitu Alice organizuje již několik let cyklus CFO Talks, kde spolu s hosty řeší aktuální témata a novinky ve světě finančního řízení. Dále Alice vede v rámci celého EY ČR Sustainability Business Services, věnuje se nastavování ESG strategií pro firmy, sustainability reportingu, dekarbonizačním strategiím a poradenství v oblasti financování udržitelných projektů. Alice je také členkou poroty cen SDG Asociace Společenské odpovědnosti a mentorkou v programu pro ženy v managementu – Odyssey a Femme Palette. Alice vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a hned po absolutoriu se začala věnovat auditu. Vyzkoušela si práci v Kanadě a posléze se v roce 2005 přesunula do Londýna, kde byla jedním ze zakládajících členů EY oddělení FAAS. V roce 2010 po návratu do České republiky založila oddělení FAAS i v EY ČR, které se úspěšně rozvíjí a v rámci Central EU regionu, který má Alice na starosti, má již přes 80 konzultantů.

Petr Hlaváček

Náměstek primátora hl. m. Prahy, Člen Rady hl. m. Prahy pro oblast územního a strategického rozvoje.

Mezi jeho hlavní kompetence patří mimo jiné příprava, projednání, monitorování, vyhodnocení a implementace Strategického plánu hl. m. Prahy, tvorba územního plánu a jeho změn.

Ing. Pavlína Kulhánková

Ředitelka odboru průmyslové ekologie, Ministerstvo průmyslu a obchodu

Pavlína Kulhánková na ministerstvu působí od roku 2009, mezi hlavní odpovědnosti patří příprava a realizace Politiky druhotných surovin, která je součásti surovinové politiky ČR. Zároveň se aktivně zaměřuje na podporu cirkulární ekonomiky a udržitelného využívání zdrojů a druhotných surovin.

Nathalie Marková

Vedoucí oddělení Odbor energetické účinnosti a úspor, Ministerstvo průmyslu a obchodu

Nathálie Marková je vedoucí oddělení hospodaření s energií Odboru energetické účinnosti a úspor, kde je zodpovědná za vytváření národních strategií energetické účinnosti a energetické náročnosti budov, včetně zaměření na legislativní nastavení. Podílí se na přípravě koncepčního uchopení energetické chudoby v ČR. Nathalie je národním expertem na Směrnici o energetické náročnosti budov (EPBD) a Směrnici o energetické účinnosti (EED).

Michala Hergetová

Ekonomická moderátorka

Michala Hergetová v roce 2005 absolvovala ekonomii mezinárodního obchodu a evropskou integraci na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, studovala také evropská studia a business finance na Staffordshire University ve Spojeném království a University of Antwerp. Kariéru televizní reportérky začínala ve zpravodajství TV3, kde se soustředila na ekonomické zpravodajství. Poté přešla do agentury CzechTrade, kde působila na pozici ředitelky komunikace s veřejností. Při povodních v roce 2002 vedla povodňové centrum CzechTrade a rádia Impuls. V roce 2005 se stala ekonomickou redaktorkou v České televizi. Moderovala různé pořady, zpovídala třeba šéfa Microsoftu Steva Ballmera nebo filantropa George Sorose. Dnes moderuje odborné diskuze pro média jako Economia, Czech News Center, nebo oborová sdružení jako HK ČR nebo SP ČR, ale i významné akce jako například výroční konferenci Aspen Institute CE.

Generální partner

Saint Gobain

Generální partner

Hlavní partneři

Záštitu poskytli

Partneři

 

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři